Ювілейний iPhone отримає яскравіший і тонший OLED-екран

Згідно з повідомленням ETNews, Apple у своєму 20-річному iPhone планує використати нову технологію Samsung — COE (Color Filter on Encapsulation). Вона зробить дисплей тоншим і яскравішим за попередні.

 

 

У звичайних OLED-панелях над екраном розміщується поляризаційна плівка: вона зменшує відблиски й підвищує контрастність, але одночасно знижує яскравість. Технологія COE повністю відмовляється від цієї плівки — колірний фільтр наноситься прямо на захисний шар OLED.

Які переваги?

Тонший екран.

 

Більше світла проходить — зображення яскравіше без додаткових витрат енергії.

 

Можливість зробити тонший корпус iPhone.

 

Головний виклик — відсутність поляризатора ускладнює боротьбу з відблисками, тому Apple доведеться застосовувати нові покриття й матеріали на рівні пікселів.

 

Очікується, що в iPhone 2027 року (10-та річниця виходу iPhone X) ця технологія з’явиться вперше у звичайному смартфоні Apple. Samsung раніше використала COE в Galaxy Z Fold 3 (2021), а у 2026 році планує впровадити її в Galaxy S26 Ultra.

 

До ювілею також прогнозується радикальний редизайн: повністю безрамковий екран, вигнутий з усіх чотирьох боків. А вже у 2026 році Apple може показати свій перший складаний iPhone.

 

Джерело

top