П’ять років після розриву з Intel: компанія просить у Apple грошей

Як повідомляє Bloomberg, Apple та Intel ведуть перемовини щодо тіснішої співпраці. Ініціатором стала Intel, яка звернулася до Apple із пропозицією можливих інвестицій. Перемовини перебувають на початковій стадії, і поки що невідомо, чи завершаться вони угодою.

 

 

Останні роки Intel важко конкурувати на ринку. На початку цього року компанія оголосила про скорочення 15% працівників і скасувала плани будівництва заводів у Європі. У серпні уряд США придбав 9,9% акцій Intel, щоб прискорити запуск виробництва в Огайо.

 

Згодом Nvidia інвестувала $5 млрд, аби використовувати процесори Intel для ПК та дата-центрів. Також SoftBank вклав $2 млрд. За даними джерел, Intel активно шукає нових інвесторів і партнерів.

 

До 2020 року Apple використовувала процесори Intel у своїх комп’ютерах Mac, однак потім перейшла на власні чипи, які виготовляє TSMC.

 

Apple також співпрацювала з Intel у розробці 5G-модемів, щоб позбутися залежності від Qualcomm. Але Intel не змогла забезпечити потрібної якості, угода зірвалася, і в результаті компанія продала модемний бізнес самій Apple.

 

Повернення до процесорів Intel для Apple неможливе, тому поки що невідомо, якою може бути форма співпраці. Ймовірно, Apple може розглядати виробництво окремих компонентів на заводах Intel паралельно з TSMC.

 

Джерело

top