Apple забронювала половину виробничих потужностей TSMC для 2-нм чипів у iPhone 18

Apple замовила майже половину початкових потужностей TSMC для випуску 2-нм процесорів, які будуть встановлені в iPhone 18. Масове виробництво нового техпроцесу почалося у четвертому кварталі 2025 року.

 

 

TSMC встановила високу ціну — близько 30 000 доларів за підкладку, але попит на слоти надзвичайно високий. Лідерами серед замовників є Apple та Qualcomm.

 

До кінця 2025 року компанія планує виробляти 45–50 тисяч пластин на місяць на заводах у Баошані та Гаосюні. У 2026-му обсяги зростуть більш ніж удвічі — до понад 100 тисяч на місяць.

 

2-нм технологія забезпечує до 15% вищу швидкодію та до 30% кращу енергоефективність у порівнянні з 3-нм чипами A19, які використовуватимуться в iPhone 17. Це означає компактніші та потужніші A20, а також довший час автономної роботи.

 

У 2027 році клієнтами TSMC також стануть NVIDIA, Amazon, Google та понад десять інших великих компаній.

 

Ще одна цікава зміна у циклі: iPhone 18 Pro вийде восени 2026 року, а базові моделі iPhone 18 та iPhone 18e з’являться лише навесні 2027-го.

 

Джерело

top