Повідомляють, що Apple розробляє 24″ iMac з OLED-дисплеєм яскравістю 600 ніт
За даними корейського видання The Elec, Apple працює над новим 24-дюймовим iMac з OLED-дисплеєм і планує завершити розробку панелі приблизно до 2027 року. Компанія вже надіслала запити Samsung Display та LG Display щодо 24-дюймового OLED-екрана для iMac. Обговорювані характеристики — яскравість 600 ніт та щільність 218 PPI, тобто те саме фактичне розширення, що й у поточного 24″ iMac, але приблизно на 20% яскравіше за нинішні 500 ніт. Це фактично рівень Studio Display, але вже з сучасною OLED-матрицею замість звичайної LCD-панелі.

OLED дає майбутньому iMac не лише більшу яскравість, а й глибший чорний, вищий контраст, кращу енергоефективність та помітно якісніше зображення в цілому. Це перший конкретний звіт, де прямо говорять про OLED саме для iMac, тоді як раніше основний акцент робили на MacBook Pro та MacBook Air. Для десктопного моноблока Samsung, ймовірно, запропонує QD-OLED, а LG Display — W-OLED; обидві компанії тестують п’ятишарову структуру з додатковим зеленим шаром для збільшення яскравості.
Водночас Apple традиційно віддає перевагу RGB OLED, але ця технологія поки складно масштабується до діагоналей 20–30 дюймів, тож реальний вихід iMac з OLED може статися пізніше вікна 2027–2028 років. Паралельно не виключається простіше оновлення поточного 24-дюймового iMac до чипа M5 без зміни типу дисплея.
