iOS 26.2 дозволить деяким користувачам iPhone замінити Siri на стороннього асистента
У бета-версії iOS 26.2 Apple почала закладати основу для майбутньої функції, яка дозволить користувачам iPhone у Японії вибирати інший голосовий асистент замість Siri. Зараз тривале натискання на бокову кнопку завжди викликає Siri, але в коді бети з’явилися згадки про нову поведінку цієї кнопки.

Фрази в системних файлах вказують, що користувач зможе призначити інший застосунок для запуску через бокову кнопку. Apple підтвердила, що така можливість буде доступна лише власникам iPhone у Японії. Код розташований у приватних фреймворках Siri, що свідчить: зміни стосуються саме роботи віртуальних асистентів при довгому натисканні.
Це означає, що японські користувачі зможуть обрати Gemini, Alexa або будь-якого іншого голосового асистента, який буде запускатися при натисканні кнопки замість Siri.
Причина пов’язана з новим японським законом Mobile Software Competition Act, ухваленим у серпні. Він зобов’язує Apple надати стороннім застосункам доступ до ключових можливостей iOS, включно з голосовими асистентами. У законі прямо сказано, що платформи не можуть надавати привілей власним сервісам або обмежувати апаратні взаємодії на кшталт кнопок.
