Qualcomm зменшує залежність від Apple на тлі зростання Android-ринку

Компанія Qualcomm поступово відходить від залежності від Apple, зосереджуючись на зростанні преміального сегмента Android-смартфонів, повідомляє DigiTimes.

 

 

Основний драйвер — Android

Підрозділ Qualcomm CDMA Technologies (QCT) зафіксував суттєве зростання прибутків у четвертому кварталі 2025 року.

Президент компанії Крістіано Амон зазначив, що дохід поза Apple зріс на 18%, головним чином завдяки збільшенню продажів Android-смартфонів і вартості компонентів у кожному пристрої.

 

Ринок смартфонів переходить до дорожчих і більш функціональних моделей, що підвищує попит на процесори Snapdragon з покращеними можливостями штучного інтелекту, камер і з’єднань.

Співпраця із Samsung

Важливим чинником став розширений союз із Samsung. Qualcomm тепер постачає модеми для приблизно 75% смартфонів Galaxy, тоді як раніше — лише для половини.

Моделі серії Galaxy S25 повністю використовують Snapdragon-модеми.

Відхід Apple

Apple поступово відмовляється від модемів Qualcomm. Після придбання у 2019 році модемного підрозділу Intel компанія розробляє власні 5G-чипи.

 

Нові iPhone 16e, iPhone Air та iPad Pro вже оснащені модемами Apple C1, а не Qualcomm.

 

Qualcomm продовжить постачання чипів до 2026 року, але після цього очікується значне скорочення співпраці, оскільки власні модеми Apple поширяться на всі її пристрої.

 

Джерело

top