iOS 26.5 знову тестує шифрування RCS між iPhone та Android: перемикач повернувся, але працює не всюди
Apple продовжує тестувати наскрізне шифрування (E2EE) для RCS-повідомлень між iPhone та Android. У бета-версіях iOS 26.4 ця функція вже з’являлася, але Apple тоді прямо дала зрозуміти, що в фінальний реліз iOS 26.4 вона не піде, і перед публічним запуском її прибрали. Тепер E2EE для RCS повернулося в iOS 26.5 beta, що виглядає як наступний етап підготовки до повноцінного запуску.

У Налаштуваннях у розділі Messages знову є перемикач End-to-End Encryption в параметрах RCS, і він увімкнений за замовчуванням. Ідея E2EE проста: повідомлення не повинні бути читабельними для сторонніх під час перехоплення. Наразі це слабке місце кросплатформного спілкування, бо RCS між Android і iPhone зазвичай не має E2EE, тоді як RCS між Android-пристроями може мати, а iMessage між iPhone завжди був зашифрованим наскрізно.
Важливий нюанс: у iOS 26.5 це все ще бета-функція і вона доступна не для всіх пристроїв і не у всіх операторів. У чатах, де шифрування активне, має з’являтися значок замка — це маркер, що конкретна розмова зараз працює в режимі E2EE.
